INTENCJE MSZALNE 19.02.2018 - 25.02.2018

21.02.2018

+ Kazimierz Micek z int. Zofii Marczak

17:00   22.02.2018 + Kamila Kalisztan z int. siostra Barbary
Piątek 17:00 23.02.2018 +Krystyna Ogrodnik z int. koleżanek i kolegów z wychowawczynią z klasy syna Kamila

24.02.2018

+ Stanisława Dziok  w 10 rocz. śmierci Józef Dziok z int. córki

25.02.2018

+ Anna Dziok z int. syna Mariusza
9:00 + Jan Banaś - greg.
13:00 + Józef Długosz w 34 rocz. śmierci Stefania Jan Maria Gajda
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.02.2018

1. Dziękuje za sprzątanie Kościoła i proszę następne osoby z kolejki:

-Elżbieta Wójcik

-Joanna Zimny

-Jan Tęczar

-Krystyna Lenartowicz

2. Przeżywamy I - niedzielę Wielkiego Postu. Zakończyliśmy Tydzień Modlitw
O Trzeźwość Narodu - dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli dobrowolną abstynencję na czas wielkiego postu w int. osób uzależnionych od alkoholu.

3. W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
Śr. -
Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia - Ostrobramskiej.
Czw. -
Święto Katedry świętego Piotra Apostoła.
Pt. -
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Niedz. -
w przyszłą niedzielą przezywać będziemy „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami”. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad Gentes”

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej jak „Droga Krzyżowa”, w piątek o godz. 16:30 i „Gorzkie Żale” - w niedzielę o godz. 13:00. Za udział w tych
nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zachęceni przez Ojca św. Franciszka do spełniania uczynków miłosierdzia - Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje rodziną naszej parafii skarbonki - „Jałmużny Wielkopostnej” - nasze „Wielkopostne” ofiary przeznaczone zostaną na leczenie chorych dzieci.

5. W zakrystii u pana kościelnego i ministrantów będą do nabycia „Baranki Wielkanocne” - w cenie 5 złotych, które są również symbolem naszej troski o ubogich.

6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza w dniach od 02.03 - 04.03.2018 r. członków - „parafialnych kół caritas” i tych którym leży na sercu dobro innych
na udział w rekolekcjach w Myczkowcu. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza.

7. W Piątek 23 lutego 2018 r. odpowiadając na apelem Ojca Świętego Franciszka
jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga

w Południowym Sudanie. Zachęcamy wiernych do modlitwy i postu w tym dniu
we wskazanych przez Ojca Świętego intencjach.

8. W okresie Wielkiego Postu msze św. w niedziele - o godz. 7:00; 9:00 i 13:00.

9. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1% na rzecz „Caritas Bliźni w Potrzebie”.

10. Dziękuję za ofiary na cele parafialne

11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom życzę wielu łask Bożych a gościom miłego pobytu.

Aby na bieżąco śledzić wydarzenia z Parafii został utworzony profil parafii na stronie  Parafia Szufnarowa na facebooku

Kliknij aby powiększyć

Licznik odwiedzin:

Aktualny czas w Polska:

Aktualizacja: 19.02.2018 14:33

Co zostało zaktualizowane:

Nekrolog

Statystyki Sakramentów Świętych,

Wideo

Kontakt:

tel.:   17 277 51 38

e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacja dla wszystkich pragnących wesprzeć fundusz remontowo - inwestycyjny Parafii w Szufnarowej:

Wpłaty na rzecz Kościoła (parafii) mogą być odliczane od dochodu w zeznaniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem, że będą to wpłaty na konto bankowe (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Wpłata powinna być opisana „Darowizna na cele kultu religijnego”, może być też podany cel bardziej szczegółowy (np. "Darowizna na cele kultu religijnego. Relikwiarz").

Cele kultu religijnego to m. in. budowa czy remont kościoła, zakup jego wyposażenia oraz zakup przedmiotów liturgicznych.

Darowiznę na te cele można odliczyć do wysokości 6% dochodu.

Jedynym warunkiem skutecznej darowizny jest wpłata na konto bankowe z zaznaczeniem „Wpłata na cele kultu religijnego”.

Wszystkich Darczyńców pragnących wesprzeć planowaną rozbudowę naszej Świątyni prosimy o wpłaty na poniższe konto bankowe z dopiskiem: "Remont kościoła". Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

Nr rachunku naszej Parafii na który można wpłacać darowizny:

72 9168 1043 4200 2798 2000 0010

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej