Dzień Godzina Data Intencje
Poniedziałek 17:00

12.11.2018

+ Kazimierz Micek z int. Lucyny i Michała Ślusarczyk
Wtorek 16:00 13.11.2018 + Krystyna Ogrodnik z int. trenera i kierownika zawodników drużyny Juniorów ŁKS Podgórze Wielopole Skrzyńskie.
17:00 + Zbigniew Duwer z int chrześnicy Iwony z dziećmi

+ Józefa Alfred Chmura

16:00   15.11.2018 +Kazimierz Micek z int. Zofii i Mieczysława Sroka z Katowic
17:00 + Helena  Franciszek Gazda i zmarłych z rodzinny
Piątek 17:00

+ Za zmarłych z wypominek i wypominek rocznych

17.11.2018

O błog Boże w dniu ślubu dla Iwony i Arkadiusza
17:00 + Czesławę  Stanisław Sypytkowskich

18.11.2018

+ Kazimierz Gabor – greg.
9:00 O błog. Boże łaskę zdrowia dla Tadeusza z okazji imienin z int. siostrzenic
11:00 + Leokadia Władysław Szteliga
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.11.2018

1. Dziękuje za sprzątanie Kościoła i proszę następujące osoby na sobotę:

- Petka Jerzy
- Szymańska Halina
- Tokarska Krystyna
- Szteliga Renata.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca Listopada.

3. W liturgii tygodnia wspominamy:

•    Pon. – wsp. św. Józefa Kuncewicza – biskupa i męczennika.
•    Wt. – wsp. świętych Benedykta Jana Mateusza Izaaka i Krystyna – pierwszych
•    męczenników Polskich.
•    Śr. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
•    Pt. – Koronka do miłosierdzia Bożego oraz Msza św. za zmarłych z wypominek

i wypominek rocznych
•    Sob. – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy.
•    Niedz. – Drugi Światowy Dzień Ubogiego. Po sumie spotkanie rady parafialnej.

4. Przez cały miesiąc modlimy się za zmarłych, o godz. 16.30  wypominki, po wypominkach
Msza święta,  serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

5.Wszystkich zainteresowanych wzbogaceniem szopki w kościele parafialnym w Szufnarowej prosimy o pomoc w gromadzeniu różnego rodzaju elementów potrzebnych do rozbudowy szopki to znaczy lalki, zwierzątka, zasilacze, silniczki, drukarki, zabawki elektroniczne, napędy CD/DVD, wentylatory,  domki, figurki związane z życiem kościelnym itp.. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy . Elementy prosimy składać jak najszybciej.

6. Ogłoszenie Pani Sołtys: Podatek rolny i opłaty za odpady komunalne będą pobierana w dniu 14 i 15 listopada 2018 r., w środę i czwartek od godz. 8:00 do 12:00 w budynku sołeckim.

7. Dziękuję za ofiary na cele parafialne

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom życzę wielu łask Bożych a gościom miłego pobytu.

Aby na bieżąco śledzić wydarzenia z Parafii został utworzony profil parafii na stronie  Parafia Szufnarowa na facebooku

Kliknij aby powiększyć

Licznik odwiedzin:

Aktualny czas w Polska:

Aktualizacja: 11.11.2018 18:18

Co zostało zaktualizowane:

Kontakt:

tel.:   17 277 51 38

e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacja dla wszystkich pragnących wesprzeć fundusz remontowo - inwestycyjny Parafii w Szufnarowej:

Wpłaty na rzecz Kościoła (parafii) mogą być odliczane od dochodu w zeznaniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem, że będą to wpłaty na konto bankowe (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Wpłata powinna być opisana „Darowizna na cele kultu religijnego”, może być też podany cel bardziej szczegółowy (np. "Darowizna na cele kultu religijnego. Relikwiarz").

Cele kultu religijnego to m. in. budowa czy remont kościoła, zakup jego wyposażenia oraz zakup przedmiotów liturgicznych.

Darowiznę na te cele można odliczyć do wysokości 6% dochodu.

Jedynym warunkiem skutecznej darowizny jest wpłata na konto bankowe z zaznaczeniem „Wpłata na cele kultu religijnego”.

Wszystkich Darczyńców pragnących wesprzeć planowaną rozbudowę naszej Świątyni prosimy o wpłaty na poniższe konto bankowe z dopiskiem: "Remont kościoła". Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

Nr rachunku naszej Parafii na który można wpłacać darowizny:

72 9168 1043 4200 2798 2000 0010

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej