Dzień Godzina Data Intencje

Wtorek 7:00 19.02.2019

+ Zbigniew Duwer z int. Marii i Alojzego

z Wielopola Skrzyńskiego

+ Czesław Zagórski z int. pracowników firmy „Edex”

z Wiśniowej

7:00   21.02.2019 + Krystyna Ogrodnik z int. rodziny Szymańskich z Glinika
Piątek 7:00

22.02.2019

+ Czesław Zagórski z int. Doroty Andrzeja Janiny Godek

z Brzezin

23.02.2019

O błog. Boże w dniu ślubu dla Marioli i Pawła

24.02.2019

+ Czesława Gazda – greg.
9:00 + Czesława Gazda w 3 rocz. śmierci
11:00 + Józef Długosz w 35 rocz. śmierci Stefania Jan Długosz Maria Gajda
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.02.2019

1. Dziękuje za sprzątanie kościoła i proszę następnych w sobotę. Proszeni są:

- Zimny Alina

- Zimny Renata

- Tokarska Ewa

- Wnęk Barbara

2. Przeżywamy VI niedzielę zwykłą w ciągu roku.

3. W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
•    Śr. – Nowenna do św. Józefa i modlitwa o dobrą śmierć.
•    Pt. – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
•    Sob. – wsp. św. Polikarpa – biskupa i męczennika.

4. Dziękuję ministrantom za pomoc podczas mszy św. w dniu chorego. Dziś będą rozdawane obrazki z modlitwą za chorych przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty.

5. Caritas diecezji rzeszowskiej dziękuje za popieranie naszej działalności poprzez deklarację przekazania 1% na organizację pożytku publicznego „Caritas bliźni w potrzebie” . Dzięki tym środkom pomagamy m.in. :
- dofinansowanie leczenia osób chorych, które nie są w stanie we własnym zakresie sfinansować swego leczenia
- pomoc poszkodowanym w zdarzeniach losowych (pożar, powódź),
- pomoc ludziom w trudnej sytuacji życiowej,
- rehabilitację osób niepełnosprawnych i po wypadkach

To nic nie kosztuje i jest bardzo proste do wykonania Także emeryci i renciści mogą to zrobić. Emeryci i renciści, którzy nie uzyskali innych dochodów oraz  nie korzystali z ulg w roku podatkowym 2018 powinni złożyć druk PIT OP w Urzędzie Skarbowym właściwym dla swojego miejsca zamieszkania. Zachęcamy także innych do wspierania naszej działalności. Osoby które w ubiegłym roku deklarowały 1% na Caritas- Nie muszą nic wypełniać bo to automatycznie przechodzi. Bliższe informacje na stronie internetowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Tutaj

6. Składamy serdeczne podziękowania parafianom za wsparcie przy złożeniu ofiar na rzecz chorej kingi Andreasik.

7. Dziękuję za ofiary na cele parafialne

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom życzę wielu łask Bożych a gościom miłego pobytu.

Aby na bieżąco śledzić wydarzenia z Parafii został utworzony profil parafii na stronie  Parafia Szufnarowa na facebooku

Kliknij aby powiększyć

Licznik odwiedzin:

Aktualny czas w Polska:

Aktualizacja: 17.02.2019 21:00

Co zostało zaktualizowane:

Kontakt:

tel.:   17 277 51 38

e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacja dla wszystkich pragnących wesprzeć fundusz remontowo - inwestycyjny Parafii w Szufnarowej:

Wpłaty na rzecz Kościoła (parafii) mogą być odliczane od dochodu w zeznaniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem, że będą to wpłaty na konto bankowe (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Wpłata powinna być opisana „Darowizna na cele kultu religijnego”, może być też podany cel bardziej szczegółowy (np. "Darowizna na cele kultu religijnego. Relikwiarz").

Cele kultu religijnego to m. in. budowa czy remont kościoła, zakup jego wyposażenia oraz zakup przedmiotów liturgicznych.

Darowiznę na te cele można odliczyć do wysokości 6% dochodu.

Jedynym warunkiem skutecznej darowizny jest wpłata na konto bankowe z zaznaczeniem „Wpłata na cele kultu religijnego”.

Wszystkich Darczyńców pragnących wesprzeć planowaną rozbudowę naszej Świątyni prosimy o wpłaty na poniższe konto bankowe z dopiskiem: "Remont kościoła". Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

Nr rachunku naszej Parafii na który można wpłacać darowizny:

72 9168 1043 4200 2798 2000 0010

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej