Biały Tydzień 2018r.

Modlitwa za Ojca św., biskupów i kapłanów. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Modlimy się za rodziców, rodzeństwo, chrzestnych. Przyrzeczenia abstynencie.

Modlimy się za nauczycieli, wychowawców. Poświecenie prezentów religijnych.

CZWARTEK
Modlimy się za babcie, dziadków, osoby starsze, chore i samotne. Dzień modlitw za misjonarzy.

PIĄTEK
Modlimy się za ludzi grzesznych, którzy obrażają Pana Boga. Rozdawanie książeczek pierwszo piątkowych. Modlimy się za zmarłych, za dusze czyśćcowe.

Dzień poświęcony Matce Bożej.

WIELKI  TYDZIEŃ

WIELKI  CZWARTEK  - Pamiątka Ostatniej Wieczerzy.

18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej, Komunia święta, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy, adoracja do zakończenia Drogi Krzyżowej. Adorują Róże Różańcowe.

20.00 DROGA KRZYŻOWA

22.00 – Zakończenie Adoracji

WIELKI  PIATEK - Dzień śmierci Pana Jezusa.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Porządek adoracji:

8.00 -  9.00 -  kl. III i II Gimnazjum ;

9.00 - 10.00 - kl. VII,

10.00 - 11.00 - kl. VI,

11.00 - 12.00 - kl. V,

12.00 - 13.00 - kl. IV,

13.00 - 14.00 - kl. III,

14.00 - 15.00 - kl. II,

15.00 - 16.00 - KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16.00 - 17.00 – kl. 0 – I.

Róże przychodzą na adorację według wyznaczonej kolejności.

17.00 - DROGA KRZYŻOWA W KOŚCIELE

18.00 - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, ADORACJA KRZYŻA,GORZKIE ŻALE, KAZANIE PASYJNE, KOMUNIA ŚWIETA. PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO GROBU,

ADORACJA PRYWATNA

20.00 – 21.00 – Liwek, Góra Wielki Las

21.00 – 22.00 – od Wiśniowej i Rzeki na dole

22.00 – 23.00 – dalsza część wsi po cmentarz i Młodzież.

23.00 – koniec Adoracji.

WIELKA SOBOTA - Pan Jezus przebywa w grobie.

Poświęcenie pokarmów w godzinach:

9.00; 11.30;,

od 9.30 święcenie w terenie tak jak zawsze bywało:

Liwek p. Kozioł: W. Las p. Góra; Na górze u p. Szteliga;ł; dół k/ sklepu.

Przez cały czas trwa adoracja w kościele, przychodzący adorują Pana Jezusa w grobie.

Róże według wyznaczonej kolejności.  Od godz.13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od 13.00 - 14.00 kl. 0 i I;

14.00 - 15.00 kl. II i III, IV

15.00 - 16.00 kl. V i VI, VII Koronka do M.B

16.00 - 17.00 kl. II i III Gimnazjum.

19.00 - OBRZĘDY LITURGII WIGILII PASCHALNEJ - poświęcenie ognia, zapalenie paschału, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego, poświęcenie wody chrzcielnej, liturgia słowa, msza święta.

Sprzątanie kościoła

Uwaga! Uwaga!

Wszystkich zainteresowanych wzbogaceniem szopki w kościele parafialnym w Szufnarowej prosimy o pomoc w gromadzeniu różnego rodzaju elementów potrzebnych do rozbudowy szopki to znaczy lalek o wysokości 17-25 cm mogą być porcelanowe , plastikowe , w strojach ludowych  , zwierząt różnego rodzaju a najbardziej koni różnych wysokości , zasilaczy 1,5-4,5 v i silniczków 3 -12 v (np.drukarki,zabawki RC,napędy CD/DVD,wentylatory/zasilacze komputerowe),  domków  oraz figurek związanych z życiem kościelnym  . Za wszelką pomoc z góry dziękujemy . Elementy prosimy składać jak najszybciej. Zapytania kierować na e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

Podkarpackie Misterium Wielkopostne

Kolędnicy Misyjni 2018

Zapraszamy Na Orszak Trzech Króli

Kliknij aby powiększyć

Licznik odwiedzin:

Aktualny czas w Polska:

Aktualizacja: 17.09.2018 14:30

Co zostało zaktualizowane:

Kontakt:

tel.:   17 277 51 38

e-mail: parafiaszufnarowa@gmail.com

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Informacja dla wszystkich pragnących wesprzeć fundusz remontowo - inwestycyjny Parafii w Szufnarowej:

Wpłaty na rzecz Kościoła (parafii) mogą być odliczane od dochodu w zeznaniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem, że będą to wpłaty na konto bankowe (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Wpłata powinna być opisana „Darowizna na cele kultu religijnego”, może być też podany cel bardziej szczegółowy (np. "Darowizna na cele kultu religijnego. Relikwiarz").

Cele kultu religijnego to m. in. budowa czy remont kościoła, zakup jego wyposażenia oraz zakup przedmiotów liturgicznych.

Darowiznę na te cele można odliczyć do wysokości 6% dochodu.

Jedynym warunkiem skutecznej darowizny jest wpłata na konto bankowe z zaznaczeniem „Wpłata na cele kultu religijnego”.

Wszystkich Darczyńców pragnących wesprzeć planowaną rozbudowę naszej Świątyni prosimy o wpłaty na poniższe konto bankowe z dopiskiem: "Remont kościoła". Wszystkim Darczyńcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

Nr rachunku naszej Parafii na który można wpłacać darowizny:

72 9168 1043 4200 2798 2000 0010

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Szufnarowej